Десет пати посилен и поефикасен од хлорот – после ова тоалетот ќе сјае

Десет пати посилен и поефикасен од хлорот – после ова тоалетот ќе сјае

Ова средство, кое можете и сами да го направите е ефикасно во борбата против тврдокорните дамки, не е скапо, а е супер ефикасно.

Состојки:

  •  1 шолја бел оцет
  • 1 шолја течен сапун
  • 1 крпа
  • 1 празно шишесо прскалка

 

Потребно е да го загреете оцетот три минути и да го ставите во шишето со прскалка, Додадете го течниот сапун и добро измешајте. Нанесете ја оваа мешавина на загрозеното подрачје, оставете една минута и потоа избришете со крпата за чистење.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Салата Примавера

ПОСНО: Свежа пролетна салата

Енергетска салата

Цезар салата

Свежа салата со моцарела

Освежителна салата

Како да ја подготвите превкусната Рукола салата со шери домати?

 

singlepost_text