Никогаш не мешајте житарки со ова – на сите денот ни почнува вака но е погрешно

Никогаш не мешајте житарки со ова – на сите денот ни почнува вака но е погрешно

Иако повеќето денот го почнуваат со житарки како здрава храна и сок од портокал, оваа комбинација е штетна и погрешна.

Самиот сок од портокал не го забрзува метаболизмот, а кога ќе се помешаат сите витамини со млекото од житарките, комбинацијата е неуспешна и се губи хранливата вредност.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

 

singlepost_text