Само со една намирница исчистете ја пеглата за повторно да заблеска

Само со една намирница исчистете ја пеглата за повторно да заблеска

Вашата гардероба се лепи и гужва додека ја пеглате? Исчистете ја пеглата на единствен, лесен и едноставен начин.

Пеглата која работи на пареа често насобира бигор во текот на користењето и пеглањето го прави неефикасно, а може и да ја оштети облеката.

Потребни ви се малку вода, сода бикарбона, памучна крпа и стара четка за заби.

Во чинија со малку вода додајте сода бикарбона така што мешавината ќе биде густа. На памучна крпа нанесете од подготвената „паста“ и добро исчистете ја пеглата.

Сами ќе забележите како нечистотијата исчезнува. Со четка за заби исчистете ги дупчињата од кои излегува пареа.

Вашата пегла ќе биде повторно подготвена за „акција“ како да е нова!

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text