Оваа напивка ја намалува надуеноста

Оваа напивка ја намалува надуеноста

Проблемот со надуеност може да биде многу непријатен, но со оваа напивка ќе се решите од надуеноста!

Состојки:

  • 2 л вода
  • 1 лажица свежо изрендан ѓумбир
  • 1 краставица исечкана на тенки парчиња
  • 1 лимон исечкан на парчиња
  • листови мента

Начин на подготовка:

  1. Во водата додајте рендан ѓумбир, а потоа и сите останати состојки. Измешајте и оставете водата да отстои неколку часа, па пијте ја преку ден и чувајте ја во фрижидер.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text