Доста е од пржен, варен и печен компир: Направете кремаста компир чорба

Доста е од пржен, варен и печен компир: Направете кремаста компир чорба

Идеално за есенските денови кои следат, направете здрава, вкусна, кревава, брза и лесна компир чорба.

Ова е рецептот:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Рецепт за вистински пица деликатес

Летен појадок кој ќе го правите секој ден

Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат

Палачинки за гурмани

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Крем чорба од тиква и компири

Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин

Мусака со печурки

Мусака со карфиол и мисиркино месо

singlepost_text