Синоќа невреме во Македонија – ќе престане ли дождот денеска?

Синоќа невреме во Македонија – ќе престане ли дождот денеска?

Во Македонија, ќе преовладува променливо облачно време. Претпладне ќе има услови за локален дожд со послаб интензитет. Попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен и југозападен правец.Минималните дбевни температури ќе се движат од 3 до 12 степени, а дневната највисока температура на воздухот ќе биде во пораст и ќе се движи во интервалот од 18 до 31 степен.

В среда ке има услови за краткотраен локален дожд. Потоа, во наредните денови ќе преовладува стабилно време, и малку посвежо, но и понатаму дневната температура ќе има тенденција во постепен пораст.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Брзи крокети од компири

Гнездо од компири со селско месо

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Крем чорба од тиква и компири

Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин

singlepost_text