Доаѓа есен – користете го ова против кашлица

Доаѓа есен – користете го ова против кашлица

Есента е период на кашлица, на настинки, грипови, вируси, температура, а за да го избегнете сево ова користете прополис.

Прополисот има многу витамини, особено витамин Б, има минерали, а дури само едно лажиче навечер ќе ја ублажи кашлицата и настинката.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

singlepost_text