Домашна пита од развлечени кори

Домашна пита од развлечени кори

Подгответе брза и вкусна пита од развлечени кори!

Состојки:

 • 700 мл вода
 • неполна лажица сол
 • 320 мл вода
 • 1 јајце
 • 1-2 лажици масло

Состојки за фил:

 • 300-400 гр сирење
 • 2 јајца
 • сол
 • маргарин
 • 1 јајце
 • 2 лажици павлака
 • сол

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

singlepost_text