Брза и вкусна шпанска пита

Брза и вкусна шпанска пита

Направете брза и вкусна шпанска пита.

Состојки:

 • 1 шолја јогурт
 • 80 гр рендан кашкавал
 • 130 гр кисели краставички
 • 120 гр шунка
 • 120 гр брашно
 • 180 гр кисело млеко
 • 80 мл масло
 • 1 прашок за пециво
 • 4 јајца
 • 1 лаж оригано
 • 1 лаж сол
 • Малку маргарин за премачкување

 

 

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text