Временска прогноза за празничниот викенд – ќе ни се расипат плановите

Временска прогноза за празничниот викенд – ќе ни се расипат плановите

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, а во попладневните часови се очекува зголемување на облачноста. Во крајните западни делови ќе има услови за локален дожд со ретки грмежи.Утринската температура ќе се движи од пет до 12, а дневната од 28 до 32 степена. УВ-вредноста ќе изнесува 6.

Во Скопје ќе преовладува сончево време со умерена облачност. Утринската температура ќе се спушти до 10, а дневната ќе достигне до 31 степен.

Во сабота времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, а пообилни врнежи се очекуваат во крајните западни делови од земјата. Во недела ќе преовладува стабилно, суво и релативно топло време. В понеделник кон крајот на денот и во вторник се очекуваат локални врнежи од дожд со појава на грмежи, кога и дневната температура ќе биде во опаѓање.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

singlepost_text