Ќе заборавите на шопска, зелена и мешана: Салата со карфиол

Ќе заборавите на шопска, зелена и мешана: Салата со карфиол

Нешто ново, вкусно, посебно кое вреди да се проба.

Летна и освежителна салата со карфиол и павлака, ова е рецептот:

 

Прочитај и поврзани Gotvi.mk кулинарски совети и рецепти:

ВИДЕО: Како да излупиме лук, јајце, банана и компир за 5 секунди?

ВИДЕО: Посно и брзо – Како да направите домашен хумус намаз

ВИДЕО: Како да излупите портокал за 15 секунди

Замена за пржење: Еве како да подготвите крцкав помфрит во рерна

ВИДЕО: Еве како да согорите 200 калории за 20 минути

Вистинска кафе уметност – Како да направите фигури со лате пена?

ВИДЕО: Како да направите украсна спирала од јаболко

singlepost_text