Решение за најголемиот проблем кога се прави десерт – брзо и лесно

Решение за најголемиот проблем кога се прави десерт – брзо и лесно

Сите знаеме колку е напорно да се направи совршено декориран десерт, а ако горниот слој или фонданот се извалка, тоа е кошмар.Овој евтин и корисен трик ќе ви покаже како да ја спасите ситуацијата.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

singlepost_text