Домашни млинци со пилешко (ВИДЕО)

Домашни млинци со пилешко (ВИДЕО)

Подгответе млинци по едноставен старски рецепт на „Бабина кујна“…

Состојки:

  • 300 гр млинци
  • 2 јајца
  • 200 гр кисела павлака
  • 300 гр бело пилешко месо
  • 100 мл млеко
  • 100 гр кашкавал
  • масло
  • сув зачин
  • сол
  • 100 мл варен домат

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

singlepost_text