Ставете лажиче од овој зачин во шампонот – здрава коса од коренот до врвовите

Ставете лажиче од овој зачин во шампонот – здрава коса од коренот до врвовите

Сите сакаме здрава, сјајна и бујна коса од коренот до врвовите, а решението за тоа се крие во кујната.

Имено се што треба за негувана коса е во шампонот да ставите сол, бидејќи оваа комбинација делува моќно против мрсната коса.

Оставете го ова на косата 20 минути и исплакнете.

Прочитај поврзани рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Селско месо по едноставен рецепт

Турли тава со пилешко месо

Печени шницли со зеленчук

Повеќе Gotvi.mk рецепти за главни јадења

singlepost_text