Меленото месо го замени со пилешко: Деликатесни полнети пиперки

Меленото месо го замени со пилешко: Деликатесни полнети пиперки

Сите го знаеме рецептот за полнети пиперки со мелено месо, вкусни се и неодоливи, но ви нудиме нешто ново во кујната.

Полнети пеперки со пилешко, мал експеримент кој ќе ве остави без здив.

Прочитај и поврзани Gotvi.mk кулинарски совети и рецепти:

ВИДЕО: Како да излупиме лук, јајце, банана и компир за 5 секунди?

ВИДЕО: Посно и брзо – Како да направите домашен хумус намаз

ВИДЕО: Како да излупите портокал за 15 секунди

Замена за пржење: Еве како да подготвите крцкав помфрит во рерна

ВИДЕО: Еве како да согорите 200 калории за 20 минути

Вистинска кафе уметност – Како да направите фигури со лате пена?

ВИДЕО: Како да направите украсна спирала од јаболко

singlepost_text