Ова е единствениот начин совршено да ја исчистите машината за перење садови

Ова е единствениот начин совршено да ја исчистите машината за перење садови

Применете ја следната постапка за совршено да ја исчистите вашата машина за перење садови.

Потребни ви се: сода бикарбона, вода, детергент, гумени ракавици, сунгер.

Испразнете ја машината за перење садови. Посипете сода и детергент секаде. Содата во комбинација со сапиуница ќе направат реакција и тоа ќе помогне во разбивање на честичките храна.

Користете гумени нараквици, ставете малку детергент на сунгерот. Додајте малку вода и рибајте. Важно е водата да биде врела. Вашата машина за перење садови ќе заблеска!

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text