Акните ќе исчезнат – маска за лице со чувар на куќата, најефикасно решение

Акните ќе исчезнат – маска за лице со чувар на куќата, најефикасно решение

Направете маска за лице против акни од чувар на куќата. Многу е ефикасна и се прави лесно во домашни услови.

Состојки:

  • 20 гр чувар на куќата
  • 30 гр лист од растението
  • 1 литар вода

 

 

Подготовка

  1. Билките се оставаат во водата на оган да зовријат, па по 15 минути се трга и треба да преноќи смесата.
  2. Лицето чистете го пет пати дневно.

Повеќе рецепти за салати

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Зелена салата со сирење и џем од јагоди

Еве како треба правилно да се мие зелената салата

Салата Примавера

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки

singlepost_text