Имате киселина ви стомакот? -две состојки се спасот, измешајте ги и се е готово

Имате киселина ви стомакот? -две состојки се спасот, измешајте ги и се е готово

Дали често ве мачи киселина на желудникот?

Постои решение. Овој рецепт ќе ви помогне да си ги олесните симптомите на ждригавица.

Потребни ви се само еден компир и една јаболка.

Излупете го компирот, а потоа процедете го сокот од него користејќи газа и ставете го во чаша.

Направете ја истата постапка и со јаболката.

Измешајте и оваа мешавина пијте ја два пати на ден.

Ќе забележите позитивни резултати и тоа многу брзо.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

(ФОТО) Како на филм – Еве во кој скопски ресторан вечераа фудбалерите на Реал и Манчестер

Роналдо во Скопје – Еве ги неговите омилени јадења и пијалоци

(ВИДЕО) Роналдо слета во Скопје, а еве ја неговата тајна за топ форма

(ФОТО) Пепси 200, пиво 250, семки 150 денари – Еве ги цените на Градски во моментов

Бесплатни лежалки, кафе 2, пиво 3,5 Евра – Еве ги цените на плажа на Тасос

2 Евра за лежалка и чадор, 2,5 еспресо, 3 евра пиво – Еве ги цените на плажа во Грција

2 Евра еспресо, 6 Евра клуб сендвич – Проверете ги овие цени на плажа во Грција

Лето на Крф: Гиро од 2,5, лежалки од 8 до 20 Евра – Еве ги цените