Надвор како да е зима – неделава и дожд

Надвор како да е зима – неделава и дожд

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен северен ветер. Попладне во западните делови можен е краткотраен локален дожд.
Утринската температура ќе се движи од пет до 15, а дневната од 17 до 28 степени. УВ-вредноста ќе изнесува 6.Во Скопје ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер. Утринската температура ќе се спушти до девет, а дневната ќе се искачи до 26-тиот степен.

Од среда следува период на стабилно време со свежи утра, а дневната температура ќе биде во постепен пораст. Исклучок е сабота кога ќе има услови за локален дожд.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

singlepost_text