За болна менструација, чиреви и болки во желудник – листовите на ова растение помагаат за се

За болна менструација, чиреви и болки во желудник – листовите на ова растение помагаат за се

Листовите на виновата лоза се верувале или не еден од најмоќните лекови.Има витамини Ц, Е, А, К и Б6, како и влакна, калциум, магнезиум и манган во себе, и многу други лековити состојки.

Имаат корисно дејство за победување на многу сериозни и тешки болести како срцеви болести, како Алцхајмер, и за намалување на ризикот од истите.

Смалуваат и отоци, а се користат и за дијареа, тешко и болно менструално крварење, чиреви и проблеми со желудникот.

Повеќе поврзани рецепти на Готви.Мк

Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика

Полнети тиквички по најдобар рецепт

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо