Доаѓа зима: Направете превртени сарми – хит за годинава

Доаѓа зима: Направете превртени сарми – хит за годинава

Сармата е омилено јадење на Балканците, а овој пат ви нудиме нов рецепт за најубавиот вкус.

Хит за годинава, превртени сарми, еве како се прават:

Состојки:

  •  Зелка
  • Јунешко месо
  • 200 мл павлака
  • Ориз
  • Зачин
  • Лук
  • масло

 

 

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

singlepost_text