Никогаш не ги голтајте семките од домат и пиперка – еве зошто

Никогаш не ги голтајте семките од домат и пиперка – еве зошто

Сите често јадеме домати и пиперки, тие се здрави, богати со витамини и многу вкусни.

Сепак, научниците тврдат дека ако слабеете не треба никако да ги јадете семките од доматот и пиперката, бидејќи тие во себе содржат протеин кој се вика лектрин и го успорува слабеењето.

Во своите семки го имаат токму доматите и пиперките, па ако слабеете не се препорачува да ги јадете и семките.

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

 

singlepost_text