Совршено мезе: Крцкави стапчиња од тиквица

Совршено мезе: Крцкави стапчиња од тиквица

Направете супер мезе за со пиво, стапчиња од тиквица.

Состојки:

  • 2 тиквици
  • 2 јајца
  • Презла
  • Брашно
  • Оригано
  • Бибер
  • 4 чешниња лук
  • Маслиново масло
  • Пармезан
  • Мајчина душичка

 

 

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Сендвичарата „7ца“ со нови цени – Погледнете ги тука

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

 

singlepost_text