Лавабото во кујната го изгуби сјајот? – пребришете го со ова и ќе блеска

Лавабото во кујната го изгуби сјајот? – пребришете го со ова и ќе блеска

Со текот на годините, садоперот во кујна го губи сјајот и на него често остануваат мали ситни траги од вода кои тешко се вадат.

Ако сакате да блеска садоперот, се што ви треба е оцет и сода бикарбона.

Со ова средство пребришете го и ќе блеска.

Повеќе поврзани рецепти на Готви.Мк

Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика

Полнети тиквички по најдобар рецепт

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

singlepost_text