Повкусно од сарма и подварок: Зелка со сос и сувомеснато, ручек кој го сруши Интернетот

Повкусно од сарма и подварок: Зелка со сос и сувомеснато, ручек кој го сруши Интернетот

Малку зелка, брашно, јајца, вода, сол, зеленчук и сувомеснато.

Зеленчукот никогаш не бил повкусен, направете совршена зелка со сос и сувомеснато.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Роналдо во Скопје – Еве ги неговите омилени јадења и пијалоци

(ВИДЕО) Роналдо слета во Скопје, а еве ја неговата тајна за топ форма

(ФОТО) Пепси 200, пиво 250, семки 150 денари – Еве ги цените на Градски во моментов

Бесплатни лежалки, кафе 2, пиво 3,5 Евра – Еве ги цените на плажа на Тасос

2 Евра за лежалка и чадор, 2,5 еспресо, 3 евра пиво – Еве ги цените на плажа во Грција

2 Евра еспресо, 6 Евра клуб сендвич – Проверете ги овие цени на плажа во Грција

Лето на Крф: Гиро од 2,5, лежалки од 8 до 20 Евра – Еве ги цените

Одите на одмор во Грција? Еве ги цените на овошјето и зеленчукот