Исчистете ја мувлата во домот – Има решение за помалку од 50 денари

Исчистете ја мувлата во домот – Има решение за помалку од 50 денари

На местата во домот каде се собира влага, честа е појавата на мувла. Еве како мошне едноставно и евтино да ја исчистите мувлата од купатилото, фугите, прозорите и било каде во вашиот дом или работно место.

Потребна ви е варикина која ќе ја растворите во вода во сооднос 1:4.

Ставете ја смесата во шишенце со распрскувач и испрскајте ги површините зафетени од мувла.

Поминете со стара четкичка за заби по површините и на крајот убаво избришете со чиста влажна крпа.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

 

ФОТО: YouTube

singlepost_text