Мафини украсени како дресовите на Реал Мадрид (ВИДЕО)

Мафини украсени како дресовите на Реал Мадрид (ВИДЕО)

Подгответе преубави мафини украсени како дресовите на Реал Мадрид!

Состојки:

  • 7 јајца
  • 150 гр шеќер
  • 75 гр густин
  • 75 гр брашно
  • 1 ванилин шеќер
  • 1/2 прашок за печиво
  • 150 гр чоколадо
  • 90 гр мелени бисквити
  • 25 гр какао во прав

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

singlepost_text