Земете талог од кафе и поминете го мебелот – ќе ги фрлите сите средства и сјаеви

Земете талог од кафе и поминете го мебелот – ќе ги фрлите сите средства и сјаеви

Верувале или не, талогот од кафе има многу корисни намени, па наместо да го фрлате, искористете го економично и паметно.На мебелот дома кој старее и се гребе, ставете му малку талог растворен во вода. Исполирајте со смесата и мебелот ќе биде како нов.

Рецепт за макарони салата тука

Рецепт за цезар салата + 2 рецепти за дресинг тука

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Повеќе Gotvi.mk рецепти за свежи и крем салати тука

singlepost_text