Со маслинки против најголемиот непријател на телото

Со маслинки против најголемиот непријател на телото

Ако имате проблем со зголемен крвен притисок кој ве спречува во многу нешта, ви препорачуваме маслинки.Овие вкусни и здрави топчиња, со богат вкус, го намалуваат притисокот.

Се препорачува да користите и маслиново масло во исхраната, коее и неизоставен дел од медитеранските диети.

Инаку, познато е дека кај медитеранците има многу поретко срцеви болести и проблеми.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате