Сакате совршено пржени јајца? – додајте го ова, звучи чудно но е неверојатно

Сакате совршено пржени јајца? – додајте го ова, звучи чудно но е неверојатно

Ако сакате да направите совршено испржени јајца за појадок, ручек или вечера, се што треба е еден мал трик.

 

Земете чаша вода, наполнете ја со вода, и ставете само мал дел од неа додека ги пржите јајцата во тавата.

 

Звучи чудно, но навистина е ефикасно.

 

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

singlepost_text