Јадевте лук а треба да излегувате? – има решение, лошиот здив ќе исчезне

Јадевте лук а треба да излегувате? – има решение, лошиот здив ќе исчезне

Сите знаеме колку е непријател мирисот на лук откако ќе го консумираме. Лукот е многу здрав, има бројни здравствени придобивки, но мириса многу лошо.Ако сакате да не мирисате по јадењето, трикот е следниов: По оброкот со лук, земете јаболко, зелена салата, целер, магдонос, босилек.

Тие содржат екстракти кои ја убиваат миризбата.

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

singlepost_text