Евтино и вкусно: Пилешко во највкусниот сос

Евтино и вкусно: Пилешко во највкусниот сос

Направете пилешко во супер вкусен сос од шампињони, за цело семејство.

Состојки:

  • 4 пилешки филеа за 4 лица
  • 250 гр шампињони
  • 200 мл павлака за готвење
  • 50 мл млеко
  • 1 лаж густин
  • 1 лаж вегета
  • Сол и бибер

 

 

 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки

singlepost_text