Не можете да ги исчистите ролетните? – испрскајте ги со ова, ќе блеснат за секунда

Не можете да ги исчистите ролетните? – испрскајте ги со ова, ќе блеснат за секунда

Ако имате проблем со ролетните за кои на сите ни е познато дека собираат тон прашина и маснотии, се што ви треба е оцет.

Наместо да давате пари за скапи препарати, земете чиста памучна крпа и намокрете ја со бел оцет, па поминете ги ролетните.

Верувајте ќе блеснат колку и закоравени дамки да имале на себе.

Пробајте.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Сендвичарата „7ца“ со нови цени – Погледнете ги тука

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

 

singlepost_text