Патите од висок притисок? – зачин од 7 денари е спасот

Патите од висок притисок? – зачин од 7 денари е спасот

Ако патите од висок крвен притисок, тогаш спасот за вас е во евтин зачин кој чини од 7 до 10 денари.Се работи за цимет. Циметот прави чуда за здравјето и е многу лековит иако е многу евтин.

Делува превентивно на настанувањето на дијабетесот, а со своите својства и состојки го намалува и високиот крвен притисок.

Ако имате ваков проблем, јадете цимет почесто.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

(ФОТО) Пепси 200, пиво 250, семки 150 денари – Еве ги цените на Градски во моментов

Тајната на Ким Кардашијан за добра линија и борба со целулитот

Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?