Нема мачење, само редите во плех – брз и евтин колач со јаболки

Нема мачење, само редите во плех – брз и евтин колач со јаболки

Направете брз и евтин колач со јаболки, за кој нема мака.

Состојки:

 • 3 јајца
 • 200 гр шеќер
 • 2 шолји брашно
 • 2 шолји гриз
 • кора од лимон
 • 1 прашок за пециво
 • 100 мл масло
 • 700 гр јаболка
 • 1 ванилин шеќер
 • 1 шолја млеко
 • 1 јогурт од 200 мл

 

 

 

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

singlepost_text