Највкусниот и најевтин ручек од 3 состојки – светот полуде по него

Највкусниот и најевтин ручек од 3 состојки – светот полуде по него

На Јутјуб сеуште стојат видеата со лесни и евтини, а супер вкусни јадења од кулинарката и готвачка Клара, која почина, но нејзините рецепти го полудеа светот и никогаш нема да отидат во заборав.Ова е интересна идеја за брз, лесен и евтин ручек од врвната готвачка:

Состојки:

  • 2 поголеми компири
  • 1 главица кромид
  • 1 пакетче виршли (2-4)

Подготовка:

  1. Компирот и кромидот се сечат на коцки, и се ставаат во тава со масло, па се става сол.
  2. По желба може да додадете и сос.
  3. Се крчка на среден оган, па се става во тавата и пакетчето виршли, исечкани,  и се додава вода, па се динста понатаму.
  4. Добар апетит!

 

 

 

 

 

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Еве што пронајде Санитарниот инспекторат во сендвичарите на „7ца“ (Фото)

Сендвичарата „7ца“ со нови цени – Погледнете ги тука

Ново: Труење со храна

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

 

singlepost_text