Домот ви мириса на пржено? – отстранете го мирисот брзо и лесно

Домот ви мириса на пржено? – отстранете го мирисот брзо и лесно

Ако сте правеле ручек, сте пржеле месо, риба, или непто друго со силен мирис, а потоа никако не може да излувтирате, се што ви треба е оцет.
Само ставете оцет во една чаша и оставете да отстои преку ноќ.
Потоа, сите мириси ќе исчезнат.

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

singlepost_text