Домашна путер погача мека како душа (ВИДЕО)

Домашна путер погача мека како душа (ВИДЕО)

По оригинален рецепт…

Состојки:

  • 40 гр свеж квасец
  • 3 јајца
  • 400 мл млако млеко
  • 50 мл масло
  • 700-800 гр брашно
  • сол
  • 1 лажица шеќер
  • 100 гр путер
  • 150 гр фета

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

singlepost_text