Од денеска нова промена со времето

Од денеска нова промена со времето

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо. Во јужните делови претпладне ќе има повремен дожд и слаб до умерен југоисточен ветер. Попладне и кон крајот на денот облачноста ќе се намали и ќе има сончеви периоди.Утринската температура ќе се движи од девет до 17, а дневната од 23 до 30 степени.

Во Скопје времето ќе биде малку до умерено облачно со слаб до умерен североисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 15, а дневната ќе достигне до 30-тиот степен.

Од четврток до почетокот на викендот ќе преовладува сончево време, а температурите ќе бидат во пораст, но преку денот нема да биде особено топло. Најсвежи утрата ќе бидат во четврток и во петок.

Поврзани рецепти на Gotvi.mk:

Печени тиквички со пилешко и зеленчук

Салата со рукола и пилешко

Полнет ананас со ориз и пилешко

Шпагети со гриловано пилешко и песто сос

ВИДЕО:  Рецепт за пилешко со 40 чешниња лук

Многу вкусно: Потпечена тава со пилешко месо и печурки

Pad Thai со пилешко

singlepost_text