Руска тајна за убавина: Ќе изгледате 20 години помладо со 3 состојки

Руска тајна за убавина: Ќе изгледате 20 години помладо со 3 состојки

Руски рецепт за убавина и млад изглед, се што ви треба се неколку состојки.

Земете камилица, кантарион и бреза, по 100 грама од сите, добро имешајте ги и ставете ги во херметички затворен сад.

Една супена лажица прелијте ја со пола литро зовриена вода и по 20 минути исцедете.

Чувајте ја течноста во термос. Половина испијте сабајле пред да појадувате, а останатата половина навечер откако ќе завршите со вечерата, а потоа не консумирајте ништо додека да си легнете.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Полнети тиквици

Боранија со тиквичка – посен и многу вкусен ручек

Ќофтиња од тиквица

Печени тиквички со пилешко месо и зеленчук

Турли тава по најдобар рецепт

Крем супа од зеленчук

Одлична идеја за ручек

singlepost_text