Brunette sneezing in a tissue in the living room; Shutterstock ID 114498919; PO: today.com

Доаѓа сезоната на вируси и настинки – ова овошје ја смалува температурата за секунда

Ова овошје е малку познато дека ја намалува температурата.

Малината е овошје кое има многу витамини, особено витамин Ц, многу влакна, антиоксиданси, калиум, бакар, манган…и помага за здраво срце, блескава кожа и коса, за слабеење, но и за намалување на температурата.

Сок од малина ќе ви ја намали температурата.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

(ФОТО) Како на филм – Еве во кој скопски ресторан вечераа фудбалерите на Реал и Манчестер

Роналдо во Скопје – Еве ги неговите омилени јадења и пијалоци

(ВИДЕО) Роналдо слета во Скопје, а еве ја неговата тајна за топ форма

(ФОТО) Пепси 200, пиво 250, семки 150 денари – Еве ги цените на Градски во моментов

Бесплатни лежалки, кафе 2, пиво 3,5 Евра – Еве ги цените на плажа на Тасос

2 Евра за лежалка и чадор, 2,5 еспресо, 3 евра пиво – Еве ги цените на плажа во Грција

2 Евра еспресо, 6 Евра клуб сендвич – Проверете ги овие цени на плажа во Грција

Лето на Крф: Гиро од 2,5, лежалки од 8 до 20 Евра – Еве ги цените