Го јадеме секој ден а ги храни келиите на ракот – избегнувајте го

Го јадеме секој ден а ги храни келиите на ракот – избегнувајте го

Знаеме дека е клучна намирница за стрес, за настанување на рак, како и за дебелеење, но шеќерот освен што штети за ова на организмот и треба да не се внесува или да се внесува минимално, исто така според најновите истражувања го храни ракот.

Така покажуваат испитувањата на Универзитет во САД.

Ќелиите на ракот многу повеќе користат шеќер отколку здравите келии.

Затоа, избегнувајте го колку можете почесто.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Роналдо во Скопје – Еве ги неговите омилени јадења и пијалоци

(ВИДЕО) Роналдо слета во Скопје, а еве ја неговата тајна за топ форма

Бесплатни лежалки, кафе 2, пиво 3,5 Евра – Еве ги цените на плажа на Тасос

2 Евра за лежалка и чадор, 2,5 еспресо, 3 евра пиво – Еве ги цените на плажа во Грција

2 Евра еспресо, 6 Евра клуб сендвич – Проверете ги овие цени на плажа во Грција

Лето на Крф: Гиро од 2,5, лежалки од 8 до 20 Евра – Еве ги цените

Одите на одмор во Грција? Еве ги цените на овошјето и зеленчукот

Неодолива крем салата

 

 

 

singlepost_text