Вака подготвен компир е повкусен од помфрит

Вака подготвен компир е повкусен од помфрит

Малку состојки, брзо јадење, компир повкусен од помфрит.

За неодолив вкус подгответе специфичен ручек со лесни упатства.

Ова јадење ќе ви биде често на мени:

Состојки:

  • 6 поголеми компири
  • 2 лажици маслиново масло
  • путер
  • сол
  • црн бибер

Подготовка:

  1. Загрејте ја рерната на 220 степени, измијте ги компирите, излупете ги и ставете ги на даска за сечење.
  2. Исечете тенки кришки скоро до дното на компирот, но тој да остане во целина.
  3. Прелијте со маслото и ставете сол и бибер.
  4. Печете околу 40-ина минути додека не станат крцкави.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Роналдо во Скопје – Еве ги неговите омилени јадења и пијалоци

Тајната на Ким Кардашијан за добра линија и борба со целулитот

Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

 

 

 

 

singlepost_text