Косата ви е кршлива и сува? – ставете оцет на неа, чекајте да видите што ќе се случи

Косата ви е кршлива и сува? – ставете оцет на неа, чекајте да видите што ќе се случи

Ако имате проблеми со сува и кршлива коса, оштетена на која и треба регенерација, се што ви треба е оцет.Оцетот е спас ако сте останале без регенератор, а се што треба да направите е во чаша вода да ставите лажица оцет и убаво да измешате.

Испрскајте на чиста и мокра коса, оставете минута две и исплакнете.

Не грижете се, не ја оштетува воопшто косата.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Роналдо во Скопје – Еве ги неговите омилени јадења и пијалоци

Тајната на Ким Кардашијан за добра линија и борба со целулитот

Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

singlepost_text