Без брашно и јајца: Евтина Кока-Кола торта го „запали” Интернетот

Без брашно и јајца: Евтина Кока-Кола торта го „запали” Интернетот

Направете брза, евтина и лесна Кока-Кола торта:

Состојки:

 • 600 гр плазма
 • 250 гр маргарин
 • 200 гр желе
 • 100 гр чоколада
 • 100 гр суво грозје
 • 500 мл кока-кола
 • 200 гр шеќер во прав
 • 200 гр шлаг

Подготовка:

 1. Го матиме маргаринот во сад со шеќерот и додаваме плазма, потоа желе, чоколадо и сувото грозје.
 2. Кока-колата се додава малку по малку, да се соедини.
 3. Се обликува колач и се украсува со шлаг.
 4. Можете да ставите и овошје или друга декорација по желба.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Роналдо во Скопје – Еве ги неговите омилени јадења и пијалоци

Тајната на Ким Кардашијан за добра линија и борба со целулитот

Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

 

 

 

 

singlepost_text