Необична пита со компир – брзо предјадење или мезе

Необична пита со компир – брзо предјадење или мезе

Направете вкусно предјадење, мезе или нешто за изненадни гости.

Супер вкусна пита со компир.

Состојки:

 • 600 гр компир
 • 1 главица кромид
 • 300 гр месо
 • сол
 • масло
 • бибер
 • 150 мл млеко
 • 200 мл павлака
 • 2 лаж брашно
 • 2 лаж гриз
 • 3 јајца
 • 1 морков
 • црвен пипер

 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Чиа пудинг

Брзо и освежително: Смути од шумски плодови

Зелка на поинаков начин

Бујурди – топено сирење

Брускети помодоре

ВИДЕО: Посно и брзо – Како да направите домашен хумус намаз

Брзо мезе за ненајавени гости

 

singlepost_text