Не губете надеж – и вие може да имате рамен стомак, јадете го ова

Не губете надеж – и вие може да имате рамен стомак, јадете го ова

Ако сакате рамен стомак, затегнати мускули и ослободување од надуеноста, се што треба е да повнимавате на исхраната. Како што велат, стомачни се прават во кујната, па затоа наместо мрсна и нездрава храна, влезете во кујна и земете бадеми, зелен чај, овошје место слатко.Јадете и диња, таа го исфрла вишокот течности.

Јадете и праски кои се добри за спори црева.

Додајте и цимет во храната и така регулирајте го шеќерот.

Поврзани рецепти на Gotvi.mk:

Печени тиквички со пилешко и зеленчук

Салата со рукола и пилешко

Полнет ананас со ориз и пилешко

Шпагети со гриловано пилешко и песто сос

ВИДЕО:  Рецепт за пилешко со 40 чешниња лук

Многу вкусно: Потпечена тава со пилешко месо и печурки

Pad Thai со пилешко

singlepost_text