Брза салата од краставици и јогурт

Брза салата од краставици и јогурт

Подгответе вкусна салата за миг!

Состојки:

  • 1 кг краставици
  • 100 мл јогурт
  • 100 мл кисела павлака Пекабела
  • 1 чешне лук
  • сол
  • бибер

Начин на подготовка:

  1. Излупете ги краставиците и пресечете ги по должина. Извадете ги семките и исечкајте ги на парчиња.
  2. Додајте ситно сечкан лук, сол и бибер. Измешајте па додајте павлака и јогурт.

 

Добар апеитит!

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Одите на одмор во Грција? Еве ги цените на овошјето и зеленчукот

Понесете си повеќе пари – голем скок на цените во Грција, еве колку чини храната

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

singlepost_text