Фрлете ги таблетите – овој зеленчук е лек за главоболка, еве како делува

Фрлете ги таблетите – овој зеленчук е лек за главоболка, еве како делува

Не земајте апчиња ако ве боли главата, проблемот решете го природно со зеленчук. Се што ви треба е само зелка, која е богата со витамини.Само неколку листови зелка кои ќе ги ставите на главата се прекинувач на болката. МОжете да ги ставите три пати на ден на глава, додека болката не помине.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

singlepost_text