Овие бомбици се лудило – вкусни а за правење полесни не може да бидат

Овие бомбици се лудило – вкусни а за правење полесни не може да бидат

Направете евтини, вкусни и брзи пудинг бомбици.

Состојки:

  • жолчки
  • 60 гр шеќер во прав
  • 4 лажици рум
  • 50 гр маргарин
  • 2 кеси пудинг од чоколадо
  • ореви за горе

Подготовка:

  1. Се мешаат жолчките со шечерот и се ставаат на пареа, а потоа кога ќе се згуснат се тргаат.
  2. Се додава маргаринот, пудингот и се прави тесто, па се става на ладно околу 15 мин.
  3. Обликувајте бомбици и ставете ореви горе.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

 

 

 

 

singlepost_text